четвер, 16 квітня 2020 р.

Як правильно читати казки дітям


Казка вчить, розважає, заспокоює і зцілює … На відміну від жорстких правил поведінки і норм, казка не “карає”, а м’яко вказує на те, як слід поводитися і які наслідки тягнуть за собою ті чи інші вчинки. “Казкова мова” діткам набагато зрозуміліша, адже вони сприймають світ через образи і метафори і мислять при цьому ірраціонально. Так як же ж читати казки правильно?
Читайте казки “в особах”!
Знайомство з казками потрібно починати з дитинства. Читати їх найкраще перед нічним сном, при м’якому освітленні і незвичайним – таємничим, співучим – голосом. Дуже добре читати казки в ролях, а також протягом декількох днів поспіль одну і ту ж казку: так малюки краще засвоюють ті моральні категорії, які закладені в казці.
Нехай вас не лякає, якщо малюк іде, не дослухавши вас: з любов’ю до казок народжуються 
далеко не всі діти! Не тисніть на карапуза, але знову і знову пропонуйте йому повернутися в “той чарівний світ”. Спробуйте зрозуміти, які сюжети дитинці подобаються найбільше, і дайте їй це: нехай дорослішає у світі, де добро завжди перемагає зло.
Читаючи малятку казку, вникайте самі і в її сюжетні повороти, і в сенс, інтерпретуйте відповідно до вашого світогляду. Про що б не говорилося в тій чи іншій казці, наших дітей вчить не вона, а ми!
Яку казку вибрати
Зовсім маленьким діткам підійдуть коротенькі віршики та казки про тварин, “Ріпка”, “Колобок”, “Теремок”, “Курочка Ряба”. Включайте туди різні звуки: “Ко-ко-ко. Ійко бах! Аааа!”, наслідуйте голоси тварин, жестикулюйте, корчіть пики і гладьте персонажів на картинці.
Діткам після трирічного віку вже можна підбирати казки з більш складним сюжетом, авторські казки, наприклад, Шарля Перро або Братів Грімм, Андерсена. Підійдуть також українські народні казки і казки народів світу.

Немає коментарів:

Дописати коментар